Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 837-74-72, email: gbpw134@wp.pl

Artykuły z 2018 roku

Spotkanie opłatkowe

Radosny, przedświąteczny czas, wypełniony serdeczną i życzliwą atmosferą panował w dniu 19.12.2018r., podczas spotkania opłatkowego w Centrum Kultury w Wilczycach. Spotkaniu towarzyszyły jasełka w wykonaniu Członków Klubu Seniora ,Pań z koła Gospodyń w Wilczycach oraz pracownic biblioteki. Dopełnieniem świątecznego nastroju był ,,Kiermasz bożonarodzeniowy’’, obfitujący we wspaniałe rękodzieła wykonane i zaprezentowane przez mieszkańców naszej gminy. Pan Robert Paluch -Wójt Gminy Wilczyce złożył wszystkim uczestnikom serdeczne życzenia świąteczne.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Zajęcia florystyczne

W dniu 7 grudnia 2018 odbyły się zajęcia florystyczne, na których uczestnicy wykonywali własnoręcznie ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 18 listopada 2018r., w Centrum Kultury w Wilczycach odbył się uroczysty koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości .Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie licznie przybyłych uczestników powitał Pan Robert Paluch -Wójt Gminy Wilczyce. W swoim wystąpieniu podkreślił jak trudna i tragiczna dla Polaków była droga do wolności, ile krwi zostało przelanej zanim po ponad wieku nieobecności Polska wróciła na mapy Europy. Podkreślił jak ważne jest to , że nasza społeczność przyłączyła się do wspólnego radosnego świętowania.
W części artystycznej koncertu,, Niepodległa ”, udział wzięli uczniowie szkół z Daromina, Radoszek, Wilczyc jak również zespół Wilczanie i członkowie Klubu Seniora.
W repertuarze wykonawców znalazły się pieśni patriotyczne, partyzanckie, wojskowe ,które powstały i były śpiewane podczas zaborów oraz I i II wojny światowej.

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

W dniu  26 września 2018 r. o godzinie 10:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilczycach odbyło się narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego przez uczniów szkół z terenu Gminy i członków Klubu Seniora.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2018