Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Wilczyce 2018

05.06.2018 r. w naszej bibliotece odbył się już po raz kolejny „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Wilczyce''. Konkurs ma na celu zapoznanie z historią regionu i gminy, kształcenie umiejętności posługiwania się źródłami historycznymi i literaturą regionalną, rozbudowanie patriotyzmu lokalnego. Obejmuje zakres tematyczny: historię, warunki geograficzne, gospodarkę regionu i kulturę.

W konkursie rywalizowali uczniowie gimnazjum z Daromina, Łukawy, Radoszek oraz Wilczyc.

Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy ze względu na wspaniale opanowany materiał przez jego uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła z Wilczyc. Każda ze szkół otrzymała dyplom i nagrodę.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2018 Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Wilczyce 2018