Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach

27-612 Wilczyce 178, tel. 15 8377472, email: gbp@wilczyce.pl

Artykuły z 2017 roku

Jasełka połączone z Kiermaszem Bożonarodzeniowym

b_180_0_16777215_00_images_galeria_2017-12-19_IMG_1197.JPGOkres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń .To również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem zwanych Jasełkami.

19 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury w Wilczycach odbyły się Jasełka połączone z Kiermaszem Bożonarodzeniowym. Panie z Kół Gospodyń z Wilczyc i Radoszek oraz osoby indywidualne prezentowały stoiska z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i stroikami bożonarodzeniowymi. Dzieci i młodzież szkolna we wspaniałych strojach na tle bożonarodzeniowej dekoracji prezentowały przedstawienia jasełkowe, które od wielu już lat wpisane są do kalendarza

uroczystości organizowanych przez bibliotekę. Świąteczna atmosfera panująca na sali wprowadziła widzów we wspaniałe, przepełnione magią chwile. Przedstawiciele samorządu naszej gminy w osobie Wójta Pana Roberta Palucha, radnych, rodziców , nauczycieli oraz mieszkańców gminy jak co roku dopisali by wspólnie przeżywać radosny czas narodzenia Dzieciątka Jezus.

Czytaj więcej:

Ozdoby i stroiki z papierowej wikliny

12 i 13 grudnia 2017 r odbyły się kolejne warsztaty plastyczne pt. ''Ozdoby i stroiki z papierowej wikliny''. Podczas warsztatów uczestnicy zostali zapoznani z podstawami techniki papierowej wikliny: dobór i przygotowanie papieru, podstawowe sploty, barwienie i utrwalenie gotowych form. Po kilkugodzinnych warsztatach uczestnicy z pomocą trenerów wykonali ciekawe ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe, które sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

Czytaj więcej:

Zaproszenie na kiermasz i jasełka

Wójt Gminy Wilczyce i Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach zapraszają mieszkańców gminy na ,,Kiermasz stroików i ozdób bożonarodzeniowych", który rozpocznie się o godzinie 10.00 w dniu 19 grudnia 2017 r  w siedzibie Centrum Kultury w Wilczycach. Kiermaszowi towarzyszyć będą ,,Jasełka Bożonarodzeniowe'' o godzinie 16.00.

 Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i spędzenia magicznych chwil w nastroju  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Scenki obyczajowe z życia dawnej wsi

b_180_0_16777215_00_images_galeria_2017-11-29_IMG_1113.JPG29 listopada 2017r po raz kolejny biblioteka zorganizowała przegląd małych form teatralnych pt. ''Scenki obyczajowe z życia dawnej wsi ''.W przeglądzie udział wzięli uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych, prezentując zwyczaje, obyczaje z życia mieszkańców dawnej wsi na podstawie literatury polskiej. Widzowie podziwiali zdolności aktorskie prezentowane przez młodych wykonawców, którzy w barwnych ludowych strojach i klimatycznych aranżacjach, wprowadzili wszystkich w klimat dawnych czasów.

Czytaj więcej:

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2017