27-612 Wilczyce 178, tel. 15 8377472, email: gbp@wilczyce.pl

Zajęcia w bibliotece

Od października rozpoczynamy zajęcia:

Taneczne , tym razem z elementami HIP-HOP -wtorek od godziny 15.30 - 16.15 grupa młodsza

grupa starsza wtorek od godziny 16.20-17.20

Robotyka ;

Grupa młodsza w czwartki od godziny 14.30 -15.15

Grupa starsza w czwartki od godziny 15.30-16.30

Angielski

Grupa młodsza w piątki od godziny 14.30 -15.15

Grupa starsza w piątki od godziny 15.20 -16.05

gallery1

Narodowe Czytanie 2024

Podczas XIII edycji Narodowego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej spotkali się Sekretarz Gminy Katarzyna Łukawska, członkowie Klubu Seniora, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach. Tegoroczną lekturą był Kordian Juliusza Słowackiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie.

Dożynki 2024

Jak co roku biblioteka włączyła się w organizację XVIII Gminnego Święta Plonów w Wilczycach. Wielopokoleniowa grupa- dzieci, młodzież, zespół Wilczanie, Koła Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora rozpoczęła występy artystyczne i obrzęd dożynkowy barwnym korowodem w rytm polskiego tańca narodowego poloneza aby tym samym ukoronować ciężką i mozolną pracę rolników. Grupa teatralna działająca przy bibliotece, z udziałem Zespołu Wilczanie przedstawiła obrzęd dożynkowy przeplatany licznie pieśniami i piosenkami, mający na celu kultywowanie tradycji budowanych przez pokolenia naszych przodków.

Warsztaty zajęcia wakacyjne

Gminna Biblioteka w Wilczycach zaprosiła w wakacje dzieci do udziału w warsztatach obejmujących zajęcia muzyczne, sportowe, pogłębianie wiedzy na temat zwierząt , świata, kosmosu. Nie zabrakło kreatywnych zajęć plastycznych, śpiewu i tańca. Dzieci świetnie bawiły się również podczas licznych konkursów, gier, turniejów i wyjść w plener. Warsztaty dofinansowane zostały przez Gminną Komisję Zapobiegania Problemów Alkoholowych.

Na przełomie lipca i sierpnia odbywały się zajęcia taneczne oraz zajęcia z robotyki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Podczas wakacji dzieci uczestniczyły również w naszej bibliotece w zajęciach teatralno- muzycznych, podczas których przygotowywany był scenariusz obrzędu dożynkowego.

gallery1 gallery1

Jesteś tutaj: Start Aktualności