Artykuły z 2023

Wigilia w Gminie Wilczyce

21 grudnia biblioteka wzięła udział w Wigilii, która była spotkaniem wielu pokoleń mieszkańców nasze gminy. W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły zaproszonych gości dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach przedstawiając jasełka bożonarodzeniowe. Następnie Zespół Wilczanie z udziałem seniorów i Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentował piękne i nastrojowe kolędy zachęcając wszystkich do wspólnego kolędowania.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

15 grudnia 2023 roku przed siedzibą biblioteki odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy. Koło Gospodyń z Wilczyc i Przezwód oraz Świetlica Środowiskowa z Pielaszowa zaprezentowały piękne, ręcznie wykonane ozdoby, dekoracje i stroiki świąteczne. Przybyli mieszkańcy gminy chętnie kupowali i podziwiali świąteczne cudeńka. Kolejną atrakcją było wspólne ubieranie choinki przed Urzędem Gminy, w którym udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach z wychowawczynią. Do dzieci dołączył Wójt Gminy Robert Paluch oraz pracownicy urzędu i biblioteki.

gallery1 gallery1 gallery1

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Wilczycach

gallery1 gallery1

Konkurs kulinarny ,,Pierogi na wiele sposobów ‘’połączony z Biesiadą Andrzejkową.

Konkurs dedykowany był dla Kół Gospodyń z terenu gminy Wilczyce. W ten sposób chcemy promować regionalne potrawy i tradycje żywieniowe. Panie popisały się pysznymi pierogami dlatego wybór tych najlepszych był bardzo trudny. Jury przyznało pierwsze miejsce dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilczyc a pozostałe koła zostały wyróżnione.

Przerwa na czytanie w Szkole Podstawowej w Łukawie

Przerwa na czytanie  Przerwa na czytanie  Przerwa na czytanie  Przerwa na czytanie

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki ,,Kraszewski. Komputery dla bibliotek''. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: 2 komputery stacjonarne, 2 monitory, 2 klawiatury, 2 myszy do komputerów, 2  oprogramowania Microsoft Office, 2 UPS, 1 urządzenie wielofunkcyjne. Koszt ogółem zadania wynosił 14000,00 zł z tego 11700,00zł dofinansowania Instytutu Książki.

Narodowe Czytanie

26 września 2023 roku biblioteka w Wilczycach wzięła udział w 12 edycji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była książka Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem” a czytali Sekretarz gminy, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wilczycach oraz Seniorzy.

gallery1 gallery1

Przedszkolaki w Bibliotece