Obchody 75 rocznicy Bitwy pod Pielaszowem

Mszą Swiętą celebrowaną przez bp Edwarda Frankowskiego rozpoczęły się 23 lipca 2017 r o godzinie 15.00 obchody 75 rocznicy Bitwy pod Pielaszowem . W obchodach udział brali:

kombatanci, przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej, przedstawiciele Związku Batalionow Chłopskich , byli Więźniowie Polityczni , przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych ,parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Po mszy Świętej przybyłe delegacje udały się pod pomnik poległych w celu złożenia kwiatów. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała oprawę artystyczną uroczystości ;pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu Wilczanie, pokaz Kawalerii Kowalów z Borowa nad Wisłą w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika . Uczniowie z Zespółu Szkół w Wilczycach przedstawili montaż słowno-muzyczny.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2017 Obchody 75 rocznicy Bitwy pod Pielaszowem