Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach wzięła udział w Programie „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” realizowany przez Instytut Książki. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Program skierowany był do samorządowych instytucji kultury. Gminna Biblioteka Publiczna w Wilczycach otrzymała ze środków Instytutu Książki dofinansowanie w kwocie 10500,00zł na zakup sprzętu komputerowego.W ramach zadania wydatkowano 10484zł z dofinansowania Instytutu Książki oraz 2056,00zł z finansowego wkładu własnego. Z otrzymanych funduszy zakupiliśmy dwa komputery stacjonarne z oprogramowaniem, laptopa oraz drukarkę kolorową laserową.

Dzięki uzyskanej dotacji placówka jest bardziej nowoczesna. Zakupione komputery będą stanowić źródło pomocy dla dzieci i młodzieży szkolnej w poszukiwaniu zagadnień i materiałów do szkoły. Wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy zapewni użytkownikom biblioteki korzystać bezpłatnie z Internetu jak również umożliwi: przeglądanie stron internetowych, dostęp do poczty elektronicznej, możliwość odczytu z płyt CD,DVD pamięci USB, przygotowanie dokumentów i prac naukowych w programach komputerowych oraz drukowanie.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2019 Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019