Działalność Gminnej Biblioteki Publicznej

Spotkania autorskie sprzyjają promocji czytelnictwa, miło nam że zdarzają się takie , które dotyczą naszej gminy i jej mieszkańców. 16 maja w naszej bibliotece gościliśmy  Panią Jolantę Pawnik i Pana Kazimierza Płazę współautorów książek ,,Saga rodu Moszczeńskich” i ,,Płazowie -Cztery wieki w dolinie Opatówki.” Podczas ciekawej prelekcji uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jak tworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Biblioteka posiada w swoich zbiorach obie pozycje książkowe ,więc zapraszamy czytelników do ich wypożyczania.

24 lipca obchodziliśmy 78 rocznicę Bitwy pod Pielaszowem. Czynnie włączyliśmy się w organizację  uroczystości oddając hołd poległym.

Po dwóch latach ograniczeń z powodu pandemii udało się zorganizować Święto Plonów w pełnej okazałości. Nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy  które umiliły czas uczestnikom imprezy.

W nowym roku szkolnym 21 września spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilczycach i Klubem Seniora włączając się do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie’’ . Lekturą tegorocznej edycji były "Ballady i Romanse’’ Adama Mickiewicza. Utwory czytali uczniowie, seniorzy oraz Pani Katarzyna Łukawska Sekretarz Gminy Wilczyce i Pani Agnieszka Pierzchała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczycach.

W roku bieżącym naszym głównym celem jest poszerzenie działań zmierzających do aktywniejszego czytelnictwa.

Staramy się zaszczepić w młodych ludziach czytanie od najmłodszych lat dlatego biblioteka przystąpiła w roku bieżącym do projektu ,,Mała książka -wielki człowiek, ”który będzie realizowany w ostatnim kwartale roku. Ponadto kontynuujemy prowadzenie Klubu Młodego Czytelnika do którego należą uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczycach oraz Dyskusyjnego Klubu Książki którego członkami są osoby dorosłe.

Kolejny rok odwiedzamy szkołę w Wilczycach gdzie czytamy w klasach najmłodszych i tu też spotykamy się z pozytywnym odbiorem małych słuchaczy.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Artykuły z 2023 Działalność Gminnej Biblioteki Publicznej